Terazi Burcunun Aşk Hayatı

Terazi Burcunun Uyumu

askErkeğinin;

Terazi burcu erkeği son derece nazik, uyumlu, anlayışlı, zarif, entelektüel ve estetik anlayışı güçlü bir erkektir. Onun bu özelliği aşk hayatına da yansır. Partnerine karşı oldukça anlayışlı ve kibar davranır. Ancak  biraz bağımlı kişiliğe sahip olduğu için ilgi görmek ister. Uyumlu ve anlayışlı Terazi erkeği bu isteğine karşılık bulamadığı takdirde kaprisli bir insana dönüşebilir. Hatta kibarca ilişkisini sonlandırabilir. Zira Terazi erkeği ayrılırken de nezaketten ödün vermeyecektir. Karşı tarafı kırmadan, incitmeden uygun bir dille ayrılmak istediğini bildirecektir. Beklediği ilgiyi görmesi durumunda ise uyumlu, sadık ve nazik bir partner olacaktır.

Sosyal yönü yüksek olan Terazi erkeği, partneri ile sosyalleşmek ister. Sürekli onunla vakit geçirmek ve onunla bir bütün olmak ister. Buradaki tek problem ise Terazi burcunun uzlaşmacı olmak adına kendi isteklerini yok sayması ve hayır diyemeyen bir yapıya sahip olmasıdır. Bu durumda ilişkinin kontrolü tamamen karşı tarafa geçecektir. Bunu önlemek için Terazi burcu kadınının her zaman biz demek yerine, bazen ben demeyi bilmesi gerekir.

Terazi burcu erkeğinin ilişkilerinde zihinsel ve fiziksel uyum çok önemlidir. Fikirlerini paylaşabileceği, çeşitli konular üzerine sohbet edebileceği ve birlikte sanatsal faaliyetlere katılabileceği kadınlar Terazi erkeği için ilgi çekicidir. Bununla birlikte dış görünümüne özen gösteren, şık ve bakımlı kadınlar da Terazi erkeğinin ilgi alanındadır. Ayrıca evlilik Terazi burcu için çok önemlidir. Zira astroloji haritasındaki 7. ev evlilikle ilişkilendirilir. Terazi burcu da 7. evle eşleştirilir.

Kadınının;

Terazi burcu kadını son derece sıcakkanlı, uyumlu, samimi, zerafet sahibi, hoşgörülü ve eğlenceli bir kadındır. Kendisi eğlendiği gibi birlikte olduğu kişinin hayatına da neşe katar. Aşk hayatını dolu dolu yaşamak ister. Onunla entelektüel konuları konuşmak ve sanatsal aktivitelere katılmak ister. Sevgilisi ile birlikte sosyalleşmekten keyif alır. Onun sürekli yanında olmasını ister. Hayatın her anını onunla paylaşmak ister.

Terazi kadını insan ilişkilerinde son derece başarılıdır. Onun sosyal yönü çok gelişmiştir. Aynı zamanda uyumlu bir kişiliğe sahip olduğundan dolayı partnerine her ortamda eşlik edebilir. Ancak onun aşırı uzlaşmacı bir yapıda olması ilişkisine zarar getirebilir. Sürekli biz demek yerine, zaman zaman ben demesi gerektiğini unutmamalıdır. Aksi takdirde kendi isteklerini dile getiremeyecek ve sürekli partnerinin istediği doğrultuda hareket edecektir. Zamanla içinde biriken istek ve arzular da onu bunaltacaktır. Bunun önüne geçmek için kendi düşüncelerini rahat bir şekilde ifade edebilmesi ve gerektiğinde partnerine hayır diyebilmesi gerekir.

Evlilik, Terazi burcu kadını için hayatın vazgeçilmezidir. Nitekim modern astrolojide 7. ev, yani evlilik evi Terazi burcu ile eşleştirilir. Bu yüzden Terazi kadını evliliğe karşı çok meyillidir. Birlikte olduğu, sevdiği ve sadakatle bağlı olduğu bir insanla mutlaka evlenmek isteyecektir. Bunun için de kendisini anlayabilen, kibar, nazik ve kültürlü bir insan arayışındadır. Onun kaba, değişik fikirlere kapalı, inatçı ve baskıcı bir erkekle uzun süreli bir ilişki yürütmesi mümkün değildir.