Terazi Burcu Erkeğinin Özellikleri

Terazi Burcunun Uyumu

erkekHava elementinden olan Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. 24 Eylül ile 23 Ekim tarihleri arasında doğan erkekler, Terazi erkeğidir. Terazi erkeği, son derece naziktir. Dünyanın en kibar, en nazik insanları genelde Terazi burcundandır. Kadınlara nasıl davranacağını bilen nezaket sahibi insanlardır. Kadınları onore etme konusunda oldukça meziyetlidir. Terazi, sevgi burcudur. Onun için sevgi hayatın vazgeçilmez unsurudur. Asla basit ve günübirlik ilişkiler içinde olmaz. Sevginin beslemediği cinselliğe onun hayatında yer yoktur. Yani duygusal bir bağ ile bağlanmadığı ve sevmediği bir kadın ile cinsel birliktelik yaşaması mümkün değildir. Karar verirken son derece dikkatli davranır, iyi düşünür. Karar vereceği konuyu enine boyuna tartar. Neticesinde de hatasız ve doğru bir karar verir. Estetik olgunluğa ve birikime sahip olduğu için güzel şeylere meraklıdır. Evinde de, işinde de başarıyı hedefler ve yaşam standardını daima yüksek tutmak ister. Sürekli kendisine amaçlar koyar ve hep daha güzele ulaşmak ister.

Terazi burcu erkeği, bütçesini iyi düzenler, tutumludur; ama çok beğendiği bir şey için parasını harcamaktan çekinmez. Cimri gibi görünen Terazi erkeği, güzel bulduğu bir şey için dünyanın parasını harcayabilir ve bu noktada sizi şaşırtabilir. Böyle bir durumda anlayın ki aldığı şeyi çok beğenmiştir.
Terazi burcu erkeği, sorunlara mantıklı çözümler üretmek ister. Dolayısıyla onun hayatında kıskançlık çok düşük seviyededir. Zaten Terazi burcu erkeği o kadar nazik ve sadıktır ki; birlikte olduğu kadının da onu kıskandıracak bir şey yapmaması gerekir.