Terazi Burcu Kadınının Özellikleri

Terazi Burcunun Uyumu

kadin24 Eylül ile 23 Ekim tarihleri arasında doğan kadınlar Terazi burcu kadınıdır. Terazi kadını, güzellik tanrıçası Venüs’ün kontrolündedir. Ayrıca Terazi burcu hava elementindendir. Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs mitolojide aşk, güzellik ve zarafet tanrıçasıdır. Dolayısıyla onun bütün güzel özellikleri de Terazi burcu kadınının karakterine yansımıştır. Eğer güzellik kraliçelerinin burcuna bakarsanız; birçoğunun terazi burcundan olduğunu görebilirsiniz. Hakikaten güzel ruhlu, güzel yüzlü ve güzel fizikli insanlardır. Onları tarif edecek anahtar kelime güzelliktir.

Terazi, denge burcudur. Herkesin uyum ve ahenk içerisinde yaşamasını ister. Hiçbir zaman kavgadan, çirkinlikten, kargaşadan, çirkeflikten hoşlanmaz ve daima bunlardan kaçar. Bulunduğu ortamda azıcık da olsa insanların ses tonu yükselmişse Terazi burcu kadını bir an önce o ortamı terk eder. Kıskançlıkları fark etmez; çünkü o çirkinliklere yönelik düşünmez. Onun düşünceleri de hep güzelliğe yöneliktir.

Terazi burcu kadını son derece flörtözdür. O, bu kadar güzel, alımlı ve çekiciyken etrafında da onu takip eden birçok erkek olacaktır. O da ilgi çekici dişiliğini, cazibesini çok iyi bir şekilde kullanır. Flört etmeyi çok sever. Ancak evlilik konusunda daha hassastır. Çünkü onunla evlenecek kişi kendisinin güzelliğine layık olmalıdır. Bundan dolayı evleneceği kişiyi belirlerken son derece seçici davranacaktır. Bu seçimi yapana kadar da neredeyse karşılaştığı herkesi dener. O kişilerle flört eder. En sonunda da karar verir ve kendisinin güzel yapısına en layık olan kişiyi evleneceği kişi olarak seçer. Bu noktadan sonra ise kararından geri dönmez. Zira birçok kişiyi denemiştir ve içlerinden kendisine en uygun olanını seçmiştir. Bu sebeple hata yapma ihtimali çok azdır.

Terazi burcu kadınının estetik anlayışı üst düzeydedir. El işlerine, güzel sanatlara son derece ilgilidir. İyi bir annedir. İnsan ilişkilerinde oldukça başarılıdır ve çevresinde sevilen bir insandır. Kadın-erkek ilişkilerine, arkadaş ilişkilerine ve akraba ilişkilerine bakıldığında da onun ne kadar sevecen, hoşgörülü ve uyumlu kişiler olduğunu görürüz. Özetleyecek olursak; Terazi burcu kadını her yönüyle güzelliği temsil eder, estetik bir bakış açısına sahiptir, son derece anlayışlı ve hoşgörülüdür, insan ilişkilerinde başarılıdır ve ona hayran olmamak elde değildir.