Terazi Burcunun Özellikleri

Terazi Burcunun Uyumu

teraziburcuÖncü bir niteliği olan Terazi burcu dengeyi simgeleyen bir burçtur. Terazinin tartma özelliği Terazi burcu insanlarında da kendisini gösteren bir niteliktir. Hava elementine mensup olan Terazi burcu insanları, güzel sanatlara olan üstün yetenekleriyle ön plana çıkarlar. Yönetici gezegenleri olan Venüs’ün verdiği sanatsal yaratıcılığı ve sevgi dolu yapıyı Terazi burcuna mensup birçok kişide rahatlıkla görebiliriz.

Terazi burcu insanları cana yakın ve sevimli yapılarıyla insan ilişkileri son derece kuvvetli bir yapıda görünseler de bazen dengelerini şaşırdıklarında son derece zehir zakkum bir yapıya da bürünebilirler. Terazi burcu insanları, kendilerine bir hedef koymada ve bu hedefe doğru emin adımlarla istikrarla yürümede oldukça usta olan idealist kişilerdir. Dolayısıyla hukuk gibi yüksek idealizm isteyen işlerde başarılı olmaları olasıdır. Bunun yanı sıra sanatsal yeteneklerini gösterebilecekleri ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri herhangi bir alanda da başarılı olup adlarını duyurabilirler.

Terazi burcunun uğurlu taşları opas, lapis lazuli, zümrüt ve yeşimdir. Uğurlu günü Cuma’dır. Uğurlu sayıları 2 ve 6’dır. Açık pembe, açık mavi, turkuaz renklerinden hoşlanırlar. Pembe krizantem ve pembe gül uğurlu çiçekleri; orkide, gardenya ve yasemin ise uğurlu kokularıdır. Böbrek ve üreme organlarıyla ilgili hastalıklar, baş ve göz hastalıklarına yakalanma ihtimalleri yüksektir. Kova ve İkizler burçlarıyla çok iyi anlaşır. Akrep, Yay, Aslan, Başak, Terazi ile de oldukça uyumludur. Koç, Oğlak, Yengeç burçlarıyla anlaşamaz. Boğa ve Balık burçlarına karşı da çekimserdir.

Hukuk dışında sanatla ilgili mesleklerde de –müzik, edebiyat, resim, sinema, heykel, tiyatro vb.- oldukça başarılı olurlar. Bunların yanında çiçek, parfüm, moda konuları da başarılı olabilecekleri alanlardandır.

Terazi burcunun ünlülerine şu isimler örnek gösterilebilir: Brigitte Bardot, Catgerine Deneuve, Cem Özer, Cervantes, Christopher Reeves, Hülya Avşar, Jimmy Carter, John Lennon, Julio Iglesias, Lizst, Meryl Streep, Michael Douglas, Nurseli İdiz, Oscar Wilde, Pavorotti, Rahmi Koç, Roger Moore, Sylvia Kristel, Verdi.

Terazi’nin dengeyi temsil eden yapısının aksine Terazi burcu insanları dengesiz ve değişken karakterleriyle bilinmektedirler. Hatta bu halleri yürüyüşlerine dahi yansır. Kararsızlıkları bazen canınızdan bezdirecek olsa da onlar sevimlilikleriyle her kapının kilidini açacaklardır. Terazi burcu insanları etraflarına yansıttıkları değişik ve çekici auralarıyla başınızı döndürebilirler. Terazi burcu insanları bir işe kalkışırken elle tutulur bir şeyler elde etmeye dikkat ederler, yani garantici bir tarafları da vardır. Dışarıdan bakan biri onların kafalarındaki terazinin dengesini anlamlandıramaz.

Kendilerince kıvrak bir zekâya sahiptirler. Bunun yanı sıra hayatları boyunca aradıkları şey, sonsuz bir huzurdur. Bu huzura erişmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Son derece eğlenceli olan Terazi burcu insanları, gelişmiş mizah yetenekleriyle de dikkat çekerler. Her şeye farklı açıdan bakan zihinleri mizaha da değişik açılardan yorumlar getirerek insanları şaşırtır. Bu burcun nazik ve eğlenceli insanları şaşırtıcı bir biçimde olumsuz eleştiriye katlanamazlar. Olumsuz eleştiri aldıkları birine asla bir daha fikir danışmazlar.

Terazi burcu insanları için aşk, sanat ve denge önemli unsurlardır. Kendilerini yanında huzurlu hissedecekleri ve kendilerine garantili bir ortam sağlayan kişilere âşık olurlar. Egoları yüksek olduğu için kendilerine övgüler sıralayan birisinden de etkilenmeleri olasıdır. Terazi burcu bir hava burcu olduğu için etkilendiği renkler arasında ametist ve mavi rengi de sayabiliriz. Ona hediye seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alacağınız hediyenin hem yaratıcı hem yararlı hem de estetik bir şey olmasıdır. Onu şımartacak ve övecek şeyler yapmanız da onun için hediyeyle eş değer olacaktır.