Terazi Burcunun Özellikleri

teraziburcu24 Eylül ile 23 Ekim tarihleri arasında dünyaya gelen terazi burcu, hava grubuna mensup bir burçtur. Burcunun da simgesi olan denge ve adaleti simgeleyen terazi burcu, hayatında bir denge oturtur ve o dengenin bozulmaması için sürekli çabalarlar. Bu burcun kadınları da erkekleri da hassas ve sakin insanlardır. Hassasiyetlerini karşılarındaki insanlara da gösteren bu burcun insanları, kibar ve nazik insanlardır.

Genellikle girdikleri ortamda kolayca dikkat çeken bu burca mensup kişiler, özel hayatlarında da iyi ve güven verici birer partner olurlar. Sadık kişiler olan terazi burcu kişileri, düzenden hoşlanan ve disiplinli kişilerdir. Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. Hava elementine mensup burçlardan biri olan terazi burcu, öncü nitelikli bir karaktere sahiptir. Girdiği arkadaş ortamlarında ve iş yerinde genellikle lider ya da müdür, yönetici gibi konumlarda olan terazi burcu, eşitliğe önem verir.

Bu hayatta herkesin eşit olduğuna inanan ve etrafındaki insanlara da ona göre davranan terazi burcu, zaman zaman kıskanç da olabilir. Özellikle aşık olduğu kişiye karşı kıskançlık gösterebilen bu burcun kişileri yine de karşılarındaki insanı sıkmazlar. Her zaman dengeli tavırlar içinde olan bu burcun insanları, genellikle sosyal ve aktif kişilerdir. Arkadaş ortamlarında her zaman dikkat çeken terazi burcunun en zayıf noktası ise kararsızlığıdır. Karar vermek konusunda pek de başarılı olmayan bu burcun insanları, zaman zaman verdiği yanlış kararlarla yanlışlar yapabilir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*